تحول در شستشو با نانو بخار

نظافت و تمیزی یک امر مهم در تمام ملل و فرهنگهای مختلف می باشد، با پیشرفت علم و ساخت خودرو ها به مرور نیازهای جدیدی هم بوجود آمدند. یکی از این نیاز ها شستشوی ماشین و تمیزی آن است که از دیرباز به روشهای متفاوت آن را انجام میدادند.

هر شخص که نیاز به شستشوی خودروی خود داشت مجبورا خودش کار شستشوی ماشین خود را انجام می داد ، ولی به مرور شغل جدیدی برای این نیاز بوجود آمد که در انگلیسی به آن Car Wash یا ماشین شویی می گویند که در آن کار شستشوی ماشین توسط افراد صاحب ماشین شویی انجام می گیرد.

در زیر تصویر یک کارواش قدیمی می بینید


همانطور که در تصویر بالا می بینید در این حالت مصرف آب بیش از حد بوده و شما می دانید که آب حیاتی ترین ماده در روی کره زمین می باشد، به مرور زمان کارواش های فشار قوی جایگزین این نوع شستشو شد که در این نوع شستشو توسط پمپی با قدری بالا آب را تبدیل به پودر می کند و در این حالت مصرف آب خیلی بهینه تر است ولی باز هم میتوان مصرف آب را بهینه تر کرد، و آن هم استفاده از فشار بخار است.

استفاده از بخار برای شستشو تحولی را در شغل کارواش ایجاد کرد

پدیده ای به نام کارواش بخار به سبب ویژگی های ممتازی که دارد به سرعت جایگزین کارواش های فشار قوی می شود ، استفاده از بخار برای شستشو نیاز به مصرف آب بسیار پایین می باشد و از آنجایی که شستشوی موتور خودرو توسط کارواش های فشار قوی یا سنتی به دلیل دارا بودن اجزای برقی امکان روشن نشدن خودرو را داشت و همچنین امکان شستشوی داخل ماشین نظیر صندلی و داشبورد وجود نداشت ولی کارواش بخار به راحتی و بدون نگرانی این کار را انجام می دهد.