مقایسه کارواش بخار – کارواش اتوماتیک و کارواش خانگی

siag/ فروردین ۲۴, ۱۳۹۶/ مطالب

مقایسه انواع کارواش ها

راه اندازی کارواش یکی از شغلهای پر درآمد با سرمایه ی کم می باشد و به دلیل خدماتی بودن آن همیشه و همه جا مشتریان زیادی دارد. کسی که بخواهد کارواش راه اندازی کند باید یک سری ویژگی ها را بررسی کند و با توجه به مواردی نظیر قیمت کارواش ، هزینه راه اندازی کارواش و میزان سود آن و بسیاری از موارد دیگر را باید بررسی کند و بین گزینه ها ی متفاوت یکی را انتخاب کند.

حال انواع کارواش ها را مورد بررسی قرار می دهیم

کارواش سنتی یا فشار قوی

کارواش سنتی که بیشترین کارواش های کشور ما از این دسته کارواش ها می باشند یک سری مزیت و یک سری معایب دارند. از مزیت های این نوع کارواشها می توان به پایین بودن هزینه راه اندازی کارواش سنتی اشاره کرد که با یک عدد پمپ کارواش فشار قوی و شیلنگ و لنسر می توان یک کارواش راه اندازی کرد.

در این نوع کارواشی به مواد شوینده نیاز است که فردی که ماشین را می شوید باید با یک وسیله ای کل ماشین را مواد شوینده بشوید و سپس با استفاده از فشار آب بسیار قوی مواد شوینده به همراه کثیفی را از روی ماشین پاک کند. در این نوع کارواشی به دلیل بالا بودن بیش از حد فشار آب امکان دارد قسمتهایی از رنگ سپر ماشین کنده شود.

در کارواش سنتی لکه ها و چربی ها به سختی پاک می شوند از این رو بعضی از کارواشی ها از آب گرم هم استفاده می کنند که در این صورت هزینه راه اندازی کارواش بالاتر می رود.


کارواش سنتی


کارواش اتوماتیک

نوعی دیگر از کارواش ها کارواش اتوماتیک می باشد، در این کارواش انسان در شستشوی ماشین دخالت ندارد و ماشین از یک تونلی عبور کرده و توسط برس های چرخان در جهت های مختلف شستشوی ماشین انجام می گیرد.

هزینه راه اندازی کارواش اتوماتیک نسبت به سایر کارواش ها بسیار بالاتر است و تعداد افراد کمی توان راه اندازی آن را دارند ، و از آنجایی که انسان در شستشوی ماشین دخالت ندارد بعضی از قسمتهای ماشین حتی بعد از شستشو باز به تمیزی مورد نظر نخواهند بود. در این نوع کارواشی مصرف آب خیلی زیاد است و نسبت به سایر کارواش ها افراد کمتری حاضر به شستشوی ماشینشان در این نوع کارواش ها می باشند.


کارواش اتوماتیک


کارواش خانگی

کارواش خانگی که این روزها در بیشتر سایت ها تبلیغات آنها را میبینیم به تازگی در کشور ما رواج پیدا کرده است. آب پاشی به صورت های متفاوت و زرق و برق نشان دادن آنها باعث جلب مشتری می شوند و به دلیل پایین بودن هزینه ی آن بسیاری از افراد از این نوع کارواشی برای خانه ی خود می خرند.

ولی آن چنانی که در مورد این نوع کارواش ها تبلیغ می شود کارایی مورد نظر را ندارند و در واقع یک وسیله ی بی مصرف می باشد چون نه فشار آب آن مانند کارواش سنتی است و امکاناتی که کارواشی ها دارند را ندارد. این نوع کارواش هم مصرف آب بالایی دارد و شما نمی توانید روی آب برای شستشوی ماشین حساب باز کنید.


کارواش خانگی


کارواش نانو بخار

کارواش نانو بخار که به تازگی وارد بازار شده است با کارایی بالا و قیمت مناسبی که دارد در حال جایگزین شدن برای کارواش سنتی می باشد. در کارواش بخار دیگر نیاز به مواد شوینده نخواهید داشت.مصرف آب در این نوع کارواش بخار بسیار پایین تر از کارواش سنتی است و شما با استفاده از فشار بخار ماشین شویی را انجام می دهید. سیستم کارکرد کارواش بخار ایستیلیک کاملا اتوماتیک بوده و شما همزمان می توانید با دستگاه بزرگ ۶ نازله همزمان ۶ ماشین را بشویید.


کارواش نانو بخار